niedziela, październik 21, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Konkurs Przyrodniczo-Fotograficzny „Cztery pory roku w środowisku przyrodniczym”

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich odbył się Konkurs Przyrodniczo-Fotograficzny „Cztery pory roku w środowisku przyrodniczym”.
Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Siennica - Grzegorz Zieliński, Starosta Miński - Antoni Jan Tarczyński oraz Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 10 lutego 2017 roku podczas koncertu finałowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

 Do rywalizacji przystąpili uczniowie z gimnazjów w Wielgolesie, Żakowie, Siennicy oraz gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim. W kategorii szkół podstawowych rywalizacja toczyła się między uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim. W skład jury  weszli leśnicy z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, dwaj fotografowie, biolog, polonista. Zdjęcia i opisy zostały również ocenione przez przedstawiciela społeczności uczniowskiej. Jurorzy  mogli każdej zgłoszonej pracy przyznać od 0 do 10 punktów. Prace zostały wcześniej zakodowane, zatem komisja nie znała nazwisk autorów. Po rozkodowaniu i zliczeniu punktów okazało się, że miejsce w kategorii szkoły podstawowe zajął Kacper Lewandowski za pracę „Łąka w czterech porach roku”, II – Karolina Izworska za pracę „Las”, III - Aleksandra Sternik autorka pracy „Cztery pory roku”, wyróżnienie otrzymał Michał Ziółkowski za pracę „Cztery pory roku”. Wszyscy laureaci to uczniowie szkoły podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła, zajmując miejsce, Katarzyna Zawadka uczennica gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie, za pracę „Cztery pory roku nad Świdrem”, IIArkadiusz Jackowski uczeń gimnazjum w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy, za pracę „Przyroda dworskiej drogi” III – Rafał Pochmara uczeń gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim, za pracę „Jezioro w czterech odsłonach”, wyróżnienie otrzymała Daria Wielądek uczennica gimnazjum w Zespole Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie, autorka pracy „Wólczańska Góra”. Każdy z szesnastu uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z fotografią kwitnącej jabłoni. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc i wyróżnień otrzymali nagrody ufundowane przez wójta Gminy Siennica pana Grzegorza Zielińskiego, pozostałym uczestnikom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki. Również nauczycielki otrzymały podziękowania i gratulacje za przygotowanie uczniów do konkursu.