niedziela, październik 21, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

W dobrym towarzystwie

Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Ewelina Gomulska, Patryk Gawicki i Piotr Rumak wzięła udział w prestiżowym konkursie historycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza i Agencję Reklamową MG Media- Patria Nostra II edycja.

 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 30-sekundowej animacji na wskazany przez organizatora temat. W kolejności zgłoszeń drużyny otrzymywały temat z odpowiedniego tygodnia roku, nam przypadł ostatni tydzień kwietnia. Przedstawiliśmy postać Jerzego Dąbrowskiego- żołnierza kresowego, ostatniego zagończyka, który wsławił się bezkompromisową walką z rosyjskimi bolszewikami, a przyszedł na świat 29 kwietnia 1889 r w Suwałkach. Zadania nie były łatwe-jak opowiedzieć życie człowieka przez 30 sekund? Poziom prac był wysoki, drużyn 89 z Warszawy, powiatów ościennych oraz polskich szkół z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Nie udało nam się uczestników przekonać do naszej pracy, ale otrzymaliśmy pozytywną recenzję za poprawność techniczną od właściciela MG-MEDIA  Pana Mirosława Gryko. Senator RP, profesor historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Jan Żaryn wręczając nam nagrody również pracę naszą pochwalił, co cieszy, bo to pochwała od profesjonalisty! Pracę pod tytułem „Łupaszka”- pseudonim naszego bohatera- można będzie oglądać na telebimach w Ząbkach przy ul Wolności, w pobliżu Centrum Handlowego M1 w dniach 25 kwietnia 1 maja. Otrzymaliśmy także podziękowania, publikacje historyczne, poznaliśmy patronów i fundatorów konkursu-IPN, MEN, Wojewoda Mazowiecki, senatorowie i posłowie w sejmie RP i w parlamencie europejskim, zobaczyliśmy nowoczesny gmach Centrum Olimpijskiego PKOI. Byliśmy także non stop pod ostrzałem kamer licznych patronów medialnych!Wróciliśmy późnym popołudniem, niekoniecznie o pustym żołądku, organizatorzy zadbali o słodkie małe co nieco! Konkurs Patria Nostra polecamy w nowym roku i zapraszamy do obejrzenia zdjęć i animacji.