Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2016/2017

 W dniu 1 lutego 2017 roku  dyrekcja  i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej 
z uczniami naszej szkoły aby podsumować wyniki pierwszego semestru.  Na początku apelu  kwiaty dostali przedstawiciele  Stowarzyszenia  Absolwentów i Wychowanków szkół Siennickich – pani Irena Łukaszewska i pan Zdzisław Jałocha. Pan dyrektor Zbigniew Piłatkowski  podziękował im w imieniu uczniów i nauczycieli za sfinansowanie zakupu czterech stołów do tenisa. Stoły bardzo się nam przydają - właśnie zakończyły się rozgrywki w tenisa stołowego, a pan Piotr Wojdalski  zaprasza na zajęcia sportowe w czasie ferii zimowych. 

       Następnie wyniki w nauce i w zachowaniu uczniów przedstawiła pani wicedyrektor Magdalena Urbaniak. Najwyższą średnią ocen uzyskał w tym semestrze zespół uczniów klasy 4TEO. Puchar przechodni odebrała przewodnicząca klasy Klaudyna Soczewka. 

Najlepszą frekwencją mogła się pochwalić klasa 3a. Puchar przyjęła w imieniu klasy Weronika Górska.  Te  sukcesy zostały uwiecznione na zdjęciach i przyjęte przez wszystkich obecnych
w sali dużymi oklaskami. Szczere oklaski otrzymało także  18 uczniów Zespołu Szkół, którzy
w I semestrze nie opuścili ani jednej lekcji.

Ogromną radość sprawiają nauczycielom uczniowie, których średnie ocen są powyżej 4,75. Jest ich w naszej szkole siedmioro. Gratulujemy także kolejnym 50 uczniom, których pracę uwieńczyła średnia większa niż 4,00 . Pan Jarosław Kozłowski musiał wykonać aż trzy zdjęcia, aby objąć wszystkich. Pani wicedyrektor podkreśliła, że osoby z dobrymi wynikami stanowią około 20% uczniów szkoły. Obecni na spotkaniu pan Jarosław Kowalski i pani Marta Mazek  - przedstawiciele Rady Rodziców, do gratulacji dołączyli obietnicę sfinansowania wyróżnionym uczniom jednodniowej wycieczki. 

Spotkanie społeczności szkolnej było także okazją do przedstawienia przez panią Agnieszkę Gańko i pana Tomasza Parobczyka sukcesów sportowych uczniów – pan dyrektor wręczył medale a szczegółowe wyniki przedstawione są w artykułach na stronie internetowej.

Pani Marzena Augustyniak-Chojecka poinformowała o II miejscu Amelii Zięby i wyróżnieniu Arkadiusza Jackowskiego w powiatowym konkursie ekologicznym „Powiat miński
-wymarzone miejsce na wakacje w zgodzie z naturą”.

Gratulacje przyjmował także  Karol Duszczyk – jest on laureatem konkursu kuratoryjnego
z fizyki.

Młodzież podziękowała oklaskami panu Tadeuszowi Pustole, który poświęcił swój prywatny czas i razem z panią Chojecką odwiedzili  każdą z klas na godzinach wychowawczych, przekazując  wiedzę na temat krwiodawstwa, propagując jako aktywni honorowi krwiodawcy, ideę  społecznej solidarności.

Na zakończenie spotkania pan dyrektor Zbigniew Piłatkowski przypomniał

o obowiązku stosowania się do zapisów Statutu Szkoły – bezwzględnego zakazu palenia papierosów i obowiązku zmiany obuwia. Jednocześnie przypomniał, że statut mówi także
o prawach ucznia i prosił, aby w sytuacjach jego łamania uczniowie zwracali się

z prośbą o pomoc do nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rzecznika praw ucznia lub osobiście do niego.