niedziela, październik 21, 2018

Znajdź na stronie

Vinaora Nivo Slider

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagogrekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 15 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich po raz szósty.

Wolontariusze od godziny 8.30 pomimo chłodu, zaśnieżonych dróg i chodników dzielnie zdobywali środki na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zimową atmosferę ogrzewały gorące serca.

Każda, nawet najmniejsza kwota, podarowana na tak szczytny cel ma znaczenie, jednak wolontariusze podkreślali, że tegoroczni ofiarodawcy byli hojni, do puszek trafiały niemałe kwoty. Najważniejsze, że podarowane były z dobrego serca i towarzyszył im uśmiech.

  

W tym samym czasie, w siennickiej hali sportowej odbywał się Szósty Memoriał Bartka Filipiaka. Wolontariusze z Zespołu Szkół w Siennicy, również tam spotkali osoby chcące wspomóc działania Wielkiej Orkiestry.

W godzinach popołudniowych, udekorowana sala gimnastyczna Zespołu Szkół stała się miejscem wspólnej zabawy. Wiele radości  i wzruszenia dostarczyli najmłodsi uczestnicy, dzieci z siennickich przedszkoli. Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać występy przedszkolaków reprezentujących „Chatkę Puchatka”, „Akademię Smyka” oraz Gminnego Przedszkola z Siennicy.

            Niezwykle ważnym akcentem Wielkiej Orkiestry była prezentacja czynności ratujących życie podczas wypadków drogowych. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzili uczniowie z klasy 2a gimnazjum, pod opieką pani Agnieszki Gańko.

            Przyciągającym uwagę i dostarczającym emocji  punktem programu były licytacje gadżetów orkiestry,  vouchera na pobyt w „Julianówce”, obrazu olejnego Aleksandry Szajkowskiej.

Przez cały czas trwania imprezy można było spróbować smaku ciast przygotowanych przez rodziców uczniów, napić się kawy, kupić książkę na kiermaszu lub udekorować pierniki. Urozmaicenie stanowiła loteria. Atrakcją dla pań była możliwość profesjonalnej stylizacji włosów przeprowadzanej przez panią Katarzynę Kałasę. Dziecięce twarze ozdabiane były malunkami przez panią Katarzynę Trzmiel. Dla pasjonatów historii przewidziano zwiedzanie Siennickiego Muzeum Szkolnego, na zwolenników nowoczesności czekało Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii.

Pełen atrakcji dzień zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. O bezpieczeństwo uczestników zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy.   Zapadający zmrok rozjaśniło „Światełko do nieba” ufundowane przez Urząd Gminy w Siennicy, reprezentowany przez pana Grzegorza Zielińskiego.

Tegoroczny, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należy zaliczyć do  niezwykle udanych. Do sukcesu przyczynili się: szefowa sztabu, pani Grażyna Zdun, pan dyrektor Zbigniew Piłatkowski, pani wicedyrektor Magdalena Urbaniak
i nauczyciele Zespołu Szkół w Siennicy, dzielni wolontariusze, młodzież i uczestnicząca 
w imprezie społeczność lokalna.

Tradycyjnie, w tegorocznych działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zespół Szkół w Siennicy współpracował z Zespołem Szkół w Wielgolesie. Akcję wspierali nauczyciele oraz pani dyrektor Roma Piłatkowska.

Współpraca zaowocowała rekordową sumą zebranych środków 18812,13zł.

 

 

I oto nadszedł moment na podsumowanie,

Podanie wyników i podziękowanie!

Ponad 18 tysięcy razem zgromadziliśmy,

Bardzo mocno przy tym się natrudziliśmy!!!

Naszym hojnym sponsorom pięknie dziękujemy,

O Waszej pomocy teraz opowiemy.

Nasza Gmina Siennica użyczyła wsparcia,

razem z Panem Wójtem udzieliła poparcia.

Kasia Trzmiel przepięknie buźki malowała

I swoim talentem wszystkich zachwycała!!!

Dziękujemy pięknie strażakom za opiekę,

dzięki nim przy fajerwerkach mieliśmy uciechę!

Kasieńka Kałasa pięknie nas czesała.

Firma AGNES również swoje wsparcie dała,

WYROBY TRADYCYJNE  i cukiernia ESTA -

wyliczać dobroczyńców aż nie da się przestać!

Pani Ewelina się zaprezentowała

i przy rytmach zumby sala tańcowała.

Wszystkie przedszkolaki występ świetny dały,

A po ich występie tłumy im klaskały!

Lecz cóż by było, gdyby nie pomoc kadrowa,

Pomagała niemalże cała nasza szkoła!

Najwspanialej, myślę, młodzież się spisała,

Od świtu do zmierzchu pieniążki zbierała!!!

Za te ich ogromne zaangażowanie

Trzeba złożyć szczere dziś podziękowanie!!!

Sobie zaś życzymy i oby się spełniło,

By za rok na WOŚP-ie jeszcze lepiej było!!!!!!!!

Zarząd sztabu w Zespole Szkół w Siennicy