Slajdy

Please update your Flash Player to view content.

Logo szkoły - zakaz wprowadzania zmian (2)

logo strona1

Przyciski strona główna

 

uczniowie nauczyciele bibioteka pedagog rekrutacja wspolpraca FSYNTEAA1tot1rainbow1P

Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego - POWER, KONKURS 2016

        Miło nam poinformować, że nasz wniosek pt: „EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIA"  w konkursie ERASMUS+ 2016, który został zamieszczony na liście rezerwowej Akcja 1 – Mobilność uczniów w Sektorze – „Kształcenie i Szkolenie Zawodowe” 
ZOSTAŁ ZATWIERDONY DO REALIZACJI ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest FRSE. Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. 

Oznacza to, że odbędą się zagraniczne staże zawodowe dla uczniów techników i zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Logo FE Wiedza edukacja RGB                          Logo UE Fundusz Społeczny RGB                                            

plakat rekrutacja

 

Wszystkie działania projektowe zamieszczamy na FB:

GRUPA WŁOSKA: https://www.facebook.com/Siennica-we-W%C5%82oszech-Erasmus-2017-133340587254149/

GRUPA PORTUGALSKA: https://www.facebook.com/Barcelos-2017-726393837550419/

 

Spotkanie informacyjne:

19 stycznia 2017r. odbyło się spotkanie z uczniami i ich rodzicami dotyczące projektu „Europejskie doświadczenia", który realizowany jest w ramach programu Erasmus+. 
W trakcie spotkania uczestnikom - rodzicom i kandydatom na staż, wyświetlona została prezentacja dzięki, której poznali główne założenia projektu m.in. cele, harmonogram i program staży oraz dowiedzieli się o szczegółowych kryteriach rekrutacji.

 DSC0184  DSC0185  DSC0186

 

Kursy językowe:

kurs 1kurs 2kurs jw1nativekurs jw

 

szkolenie "Jak radzić sobie w sytuacjach stresowych":

stresstr1str2

 

 zajęcia integracyjne:

integrintegracja1integ 2

 

Szkolenie z pierwszej pomocy:

25 września w Komendzie Powiatowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla uczniów Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy - uczestników projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” przeprowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięło udział 32 uczniów technikum. 

     Podczas zajęć omawiano następujące zagadnienia: numery alarmowe służb ratunkowych, prawidłowe wezwanie służb ratunkowych, udzielenie pierwszej pomocy  przy omdleniu, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwsza pomoc przy zadławieniach, zabezpieczenie złamań, udzielenie pomocy przy oparzeniach.

       Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjnej formie za pomocą pogadanki oraz ćwiczeń z użyciem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Straży Pożarnych (m.in. torba PSP R1, fantom). W roli wykładowców wystąpili strażacy PSP z Mińska Mazowieckiego, Dowódca zastępu II zmiany st. ogn. Paweł Leszczyński oraz Ratownik sec. I zmiany Adrian Toczyski  .     
Okazało się, że strażacy, w swojej pracy zawodowej mają do czynienia z wieloma zdarzeniami medycznymi, dzięki czemu dysponują ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, którą chętnie przekazują innym.

     Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez stażystów jest bezcenna i może się okazać w sytuacji zagrożenia zbawienna dla każdego potrzebującego.    

31

 72

Pogadanka z Policjantami: 

27 września odbyły się kolejne zajęcia przygotowawcze do wyjazdu na staż. Zajęcia poprowadzili Pani starszy sierżant Dominika Witek z Powiatowej Komendy Policji w Mińsku Mazowieckim oraz starszy sierżant Arkadiusz Wysocki Dzielnicowy Gminy Siennica. Uświadomili oni młodzieży prawne aspekty pobytu za granicą, możliwe problemy i sposoby radzenia sobie z nimi. Szczególną uwagę zwrócili na: zachowanie się na lotnisku, zachowanie się w miejscach publicznych na terenie Portugalii i Włoch, zachowanie własnego bezpieczeństwa osobistego, zażywanie używek i konsekwencji z ich stosowania.            
Cenne okazały się wskazówki dotyczące wyjazdu za granicę, przygotowania właściwych dokumentów, pozostawienia informacji bliskim, pozyskania informacji o organizatorze wyjazdu.     
W drugiej części spotkania Pani starszy inspektor uwrażliwiła młodzież na możliwość kontaktów z migrantami pochodzącymi z innych kręgów kulturowych. Pani Witek apelowała o tolerancję religijną, kulturową, etniczną, wyznaniową.
W czasie spotkania młodzież zapoznała się z przepisami prawa regulującymi wyżej wymienione kwestie.
Młodzież chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu.

polic